In de winterperiode hoef je je niet te vervelen op de Grindelwald First. Dit is één van de skigebieden van het Zwitserse dorpje Grindelwald in het Berner Oberland. Ook als niet skiër valt hier van alles te doen. In dit artikel hebben we 10 toffe activiteiten voor je verzameld die je op Grindelwald First in de winter kunt ondernemen met én zonder kinderen.
Winterse activiteiten op Grindelwald First
In het Zwitserse dorpje Grindelwald vind je ongeveer 205 kilometer aan skipistes waarvan 55 km op de First. Er zijn hier veel blauwe pistes wat het gebied uitermate geschikt maakt voor beginnende skiërs/snowboarders en gezinnen. Je zult hier dan ook veel gezinnen tegenkomen met jonge kinderen.
Tijdens onze bezoek aan Grindelwald, zijn wij vooral aan het kijken naar waar is het écht leuk om met kinderen naartoe te gaan, maar zijn ook voldoende activiteiten in de winter te doen buiten skiën en snowboarden om. Ook hebben wij meerdere mensen die wij tegenkwamen gesproken. Een ding is zeker: Grindelwald is uitstekend voor gezinnen!
Hieronder kun je dan ook een opsomming vinden van leuke activiteiten die je enkel op al op de First kunt beleven. En dit is slechts één deel van het skidorp Grindelwald..
- Skiën en snowboarden – Het skigebied bestaat uit ongeveer 32 kilometer aan blauwe pistes, 15 kilometers aan rode pistes en 8 kilometer aan zwarte pistes. Er zijn diverse pistes waardoor er ook meer dan voldoende aan variatie is. Voor kinderen is bij de piste Oberjoch een Lily Funslope te vinden, een leuke speelse piste. En heb je alle pistes gehad? Dan kan je een van de andere pistes van Grindelwald proberen. Op de Kleine Scheidegg en bij de Allmendhubel zijn ook speciale pistes voor kinderen te vinden.
- Sleeën – Op de Grindelwald First vind je meerdere mogelijkheden om te sleeën, waarvan zelfs de langste sleebaan ter wereld. Deze sleebaan heet de Big Pintenfritz en is ongeveer 15 kilometer lang. Een aardig end dus! Pak vanaf Grindelwald First de sleebaan richting Faulhorn en vanaf daar richting Bussalp. Als je aardig doorsleet, doe je hier ongeveer een uurtje over. Op bovenstaande kaart worden de sleebanen met paarse lijnen weergeven.
- First Cliff Walk – Het meest bekend is Grindelwald First wel om de First Cliff Walk, een zeer korte wandeling over een soort brug langs de rand van de berg. Tijdens deze wandeling heb je een mooi panoramisch uitzicht over het gebergte. Op een paar stukken wordt ook extra informatie gegeven over wat je er kunt zien. Aan het einde is een uitkijkplateau welke ongeveer 45 meter de diepte in steekt. Heel tof. Maar minder geschikt voor mensen met hoogtevrees!
- Winterhiking – Ondanks dat de meeste mensen hier komen voor het skiën en/of snowboarden, ook voor wandelaars is de First is prima plek. Op de kaart bovenaan het artikel, worden de paden voor winterhiking met roze lijnen weergeven. Vergeet niet om je wandelstokken mee te nemen! De paden zijn over het algemeen prima geprepareerd.
- Snowshoes – Iets wat je steeds vaker gaat zien in de bergen in de winterperiode, zijn snowshoes. Voorheen een soort tennisrackets om te zien, tegenwoordig een stuk hipper! Je bevestigt de snowshoes aan je wandelschoenen. Aan de onderkant van de snowshoes zitten scherpe punten waarmee je beter grip hebt in de sneeuw. Zeker op stukken waar je met gewone wandelschoenen/bergschoenen toch iets meer gladheid kunt ervaren. Je kunt deze schoenen kopen maar ook huren bij bijvoorbeeld Intersport vestigingen.
- First Flyer – Wil je nog meer actie? Kijk dan zeker eens naar de First Flyer of de First Glider (beide ook toegankelijk in de zomerperiode). De First Flyer is een soort zipline die van het bergstation First naar het ondergelegen bergstation Schreckfeld gaat. Je zit hierbij in een harnas en bereikt op het hoogtepunt een maximale snelheid van 84 kilometer per uur. Minimaal gewicht: 35 kilo.
- First Glider – Een variant op de First Flyer is de First Glider. Hierbij hang je in een pak onderaan een adelaar. De First Glider vind je op het bergstation Schreckfeld. Bij deze attractie ga je eerst achteruit, met een maximale snelheid van 72 kilometer per uur, richting het bergstation First. Vervolgens ga je weer vooruit terug, met een maximale snelheid van 83 kilometer per uur richting het beginpunt. Doordat je bij de First Glider ligt, is het een compleet ander gevoel dan de First Flyer. Minimale lengte: 130 centimeter.
- Paragliding – Zowel in de zomer als in de winterperiode, is het op meerdere locaties in Zwitserland mogelijk om te paragliden, zo ook in Grindelwald. Toen we stonden te wachten bij de Grindelwald Glider, zagen we meerdere paragliders in de lucht hangen.
- Restaurants – Om vanuit het dorp Grindelwald bij het bergstation First te komen, kom je onderweg nog twee tussenstations tegen. Op al deze bergstations zijn restaurants te vinden. Wij hebben zelf gegeten bij het restaurant op het bergstation First waar je kunt kiezen uit zelfservice of bediening. In de winterperiode vind je bij de bergstations First en Schreckfeld extra eettentjes buiten. Bij Schreckfeld hebben wij bij het eettentje genoten van een warme chocolademelk en een ijsje voor de kids. Op de weg terug naar beneden, zagen we dat er bij het eerste bergstation (Bort) nog een leuke speeltuin aanwezig is. Deze hebben de andere bergstations niet.
- Après Ski – Terwijl wij genoten van onze lunch op het terras van het bergstation First, hoorden we ineens muziek. Iets lager, naast de piste onder het restaurant, begon een DJ te draaien. Op de foto’s en filmpjes die ik later de dag zag, was het een zeer gezellige boel geworden! Dus ook voor Après Ski kun je je hier prima vermaken.
Praktische informatie over Grindelwald First
Zoals je hierboven hebt kunnen lezen, is er meer dan voldoende te doen op Grindelwald First. Maar dan, hoe kom je er?
Grindelwald is goed te bereiken zowel met het openbaar vervoer (met de bus uitstappen bij Grindelwald Firstbahn) als met de auto. Als je op tijd bent, kun je parkeren op de parkeerplaats van de Grindelwald Firstbahn. Toen wij er waren, was deze helaas vol. Wij hebben onze auto toen geparkeerd bij de parkeerplaats bij de Coop (Dorfstrasse 101). Met de Coop aan je linkerzijde, is de ingang van deze parkeergarage aan de rechterzijde. Vanaf daar is het ongeveer 10 minuten lopen naar de Firstbahn. Onderweg kom je langs allerlei winkeltjes en restaurants.
Met onze Swiss Travel Pass kregen wij 50% korting op de kabelbaan. Met deze pass kun je grotendeels kosteloos 1ste of 2de klas (afhankelijk van wat je kiest) door Zwitserland reizen per bus, trein en boot. Ook op veel kabelbanen krijg je korting en kun je meer dan 500 musea gratis bezoeken. Het loont dus om van te voren te bekijken wat je wil gaan doen tijdens je vakantie, en de kosten met elkaar te vergelijken. Ook met andere passen kun je mogelijk korting krijgen, dus bekijk goed welke het beste bij jullie passen.
Website: www.jungfrau.ch/de-ch/grindelwaldfirst
Adres: Dorfstrasse 187, 3818 Grindelwald, Zwitserland
De volgende artikelen vind je mogelijk ook interessant om te lezen:
- Ontdek het grottenstelsel van de St. Beatus-Caves nabij Interlaken
- Brienz Rothorn Bahn, rit met een stoomtrein met hoogtepunten!
- Zwitserland met kinderen – 35 leuke kindvriendelijke activiteiten & uitjes
Foto’s © Opwegmetmama.nl