De laatste keer op vakantie zonder baby. Nog één keertje met z’n tweetjes weg, of hip gezegd wij gaan op ‘babymoon’. Als je in verwachting bent en nog een keer met je partner alleen op reis wilt, dan moet je toch al rekening houden met een aantal dingen. Zo is reizen in het tweede trimester van je zwangerschap het fijnst. Je bent (hopelijk) niet meer misselijk en je krijgt nu meer energie. Daarnaast is het belangrijk om een leuke en veilige bestemming te kiezen. Veel landen in Azië, Afrika en Zuid-Amerika vielen voor ons al af in verband met het ZIKA virus of de malariamug. Wij kozen voor de veilige bestemming: het Italiaanse eiland Sicilië!
Een roadtrip door Sicilië als babymoon
Mijn tweede trimester viel in oktober en we wilden toch naar een warme bestemming. Sicilië klonk perfect: eiland, Italië, 24 graden, mooie stranden en gezellige steden. Wij hebben een hele mooie rondreis gemaakt met een huurauto. Onze reisroute deel ik hier graag met jou!
Onze reisroute door Sicilië
Sicilië is een relatief klein eiland. Binnen 4 tot 5 uurtjes rijd je van de ene kant van het eiland, naar de andere. Als je twee weken de tijd hebt, is dat zeker voldoende om deze mooie rondreis te maken. Heb je langer de tijd? Dan kun je bijvoorbeeld een weekje vertoeven in Cefalu of Taormina.
Catania – 2 nachten
Catania was onze eerste kennismaking met Sicilië. Wij vlogen met Ryanair naar Catania omdat dit voor ons het goedkoopste was. Catania is na Palermo de grootste stad van Sicilië. Er is genoeg te zien en doen om je één of twee dagen te vermaken. Het historische centrum heeft veel mooie gebouwen en zelfs een amfitheater. Ook is er elke dag een vismarkt ‘La Pescheria’. Dit is leuk om te bezoeken, mits je de visgeur (tijdens je zwangerschap) kunt verdragen.
Syracuse – 2 nachten
Na Catania rijden we door naar Syracuse. Deze stad ligt op een klein uurtje rijden van Catania. Het historische centrum van Syracuse ligt gedeeltelijk op het kleine eiland Ortygia. De historische stad is met een brug verbonden aan de moderne stad en een van de mooiste bezienswaardigheden van Syracuse.
Tip! Bezoek ook Cavagrande vanuit Syracuse!
Op 45 minuten rijden van Syracuse ligt Cavagrande. Dit is een prachtig natuurreservaat met mooie uitzichten en meren waarin je kunt zwemmen. Om bij de meertjes te komen moet je wel een uurtje hiken door de prachtige vallei.
Trapani – 3 nachten
Trapani ligt aan de zuidkust van Sicilië. Je kunt rijden via Palermo, of via Agrigento. Mijn tip is om vroeg te vertrekken en om via Agrigento te rijden. In Agrigento ligt een mooie Griekse tempel die zeker een bezoekje waard is. Wij verbleven drie nachten in Trapani, maar omdat er zoveel te zien en doen is.
Bezoek bijvoorbeeld de Egadische eilanden, op zo’n 30 minuten varen vanaf Trapani. Deze eilandengroep bestaat uit de drie eilanden Favignana, Levanzo en Marettimo en de stranden zijn hier werkelijk fantastisch! Een andere aanrader is om het middeleeuws dorpje Erice te bezoeken. Dit dorpje ligt op een heuvel en als je hier doorheen loopt, waan je je in de middeleeuwen.
Lees hier meer over Trapani.
Scopello – 1 nacht
Wij hebben zelf niet in Scopello overnacht, maar als ik deze reis nog eens over zou mogen doen, dan had ik dat wel gedaan. Scopello is een prachtige plek. Vanuit hier kun je het Zingaro natuurreservaat bezoeken. Hier liggen écht de mooiste stranden van Sicilië! Scopello ligt op een klein uurtje rijden van Trapani, dus dan kun je twee dagen spenderen in het Zingaro natuurreservaat. Om bij de stranden te komen, moet je wel een mooie hike afleggen van 20 minuten tot 1 uur (er liggen meerdere mooie stranden in dit reservaat).
Palermo – 1 nacht
Palermo is de hoofdstad van Sicilië en is leuk om even te zien. Heb je niet voldoende tijd? Dan kun je Palermo gerust skippen in deze rondreis. Wij vonden het toch de moeite waard om de hoofdstad te bezoeken. Er zijn veel gezellige straten met restaurants, gigantische winkelstraten en enkele mooie bezienswaardigheden. Aan één dag heb je genoeg om de highlights van Palermo te zien.
Cefalu – 3 nachten
Cefalù is populaire badplaats en een perfecte uitvalsbasis voor een zonvakantie in Sicilië. Vroeger was het een klein vissersdorpje en nu erg toeristisch maar met charme. Je kunt hier drie nachten blijven, maar strandliefhebbers kunnen hier gerust langer vertoeven. Er zijn veel goede restaurants, pubs, winkels en fijne stranden.
Tip! Beklim La Rocca
La Rocca is een heuvel achter Cefalu en is zo’n 270 meter hoog. Je kunt hem vanuit Cefalu in zo’n 45 minuten tot 1 uurtje beklimmen. Vanaf de top heb je een prachtig uitzicht over het dorp!
Taormina – 2 nachten
Via de kust rijden we naar onze laatste bestemming en badplaats Taormina. Taormina heeft een heel gezellig historisch centrum. Typisch Italiaans, maar wel wat toeristisch. Het amfitheater is het pronkstuk van de stad. Vanuit dit monument heb je uitzicht op de Etna vulkaan. Verder kun je in Taormina ook genieten van prachtige stranden en kristalhelder water! Een ideale afsluiter als je het mij vraagt. De luchthaven van Catania ligt op een klein uurtje rijden van Taormina. Daar lever je de huurauto in en stap je weer op het vliegtuig naar huis.
Zwanger in Sicilië tips
Hoewel er geen enge ziektes voorkomen op Sicilië, moet je als je zwanger bent met bepaalde dingen rekening houden.
- Het eten Ik ben gek op pasta en pizza, dus voor mij is het geen probleem om dit elke dag te eten. Toch heb ik ook veel lekkers langs mijn neus moeten laten gaan. Denk aan de wijntjes, heerlijke vleeswaren, buffalo mozzarella, bepaalde verse vis en lekkere toetjes zoals tiramisu. Maar ach, je krijgt er iets moois voor terug!
- De zon Als je zwanger bent, moet je opletten met de zon. Je hebt namelijk meer kans om pigmentvlekken te krijgen (in je gezicht). Smeer je dus altijd goed in met zonnebrandcreme.
Verder kun je gewoon lekker genieten van je zwangerschap, vakantie en partner! Heb je vragen over jouw babymoon of over Sicilië? Stel ze hieronder!
Blog van Evy van Kan – reisjevrij.nl
oh zo een mooie plaats om te genieten. Hopelijk is de baby er nu snel.
wauw, wat een prachtige foto’s. ik ga dit zeker onthouden voor mijn volgende vakantie. Bedankt voor de tip(s)
Proficiat met je zwangerschap – ik wens je een lief, mooi en vooral gezond kindje toe – Leuke foto’s zeg – Italie staat zeker op mijn verlanglijstje voor een van de komende jaren 🙂
Ik vind Italië zo mooi, maar ik ben zo bang dat ik er bijna niets tarwe en lactosevrij kan vinden. Geen pasta, geen kazen, geen desserts… daarom zijn de Aziatische landen beter geschikt voor mij.
Een ding is zeker. Jullie hebben er nog even flink van genoten. Mooie bestemming om nog een keer samen op vakantie te gaan. Prachtige platen ook! En straks als de kleine er is zijn er weer voldoende andere bestemmingen om ook van te kunnen genieten 🙂 Na een jaar of 18/19 kunnen jullie weer saampjes weg hahaha.
Wat een mooie trip! Is denk ik ook wel te doen met kinderen.. alleen dan wellicht minder plekken en wat langer per locatie ???? zeker het onthouden waard❤️
Ik las een tijdje terug inderdaad over het verschijnsel Babymoon. Fijn dat je het zo naar je zin had in Sicilië!
Ik was niet eerder bekend met het fenomeen Babymoon. Grappig. De reisroute ziet er mooi uit. Dit is er 1 om te onthouden.
Dank voor je tips en reisverslag! Wij denken er over om bij een zwangerschap van ongeveer 28 weken naar Sicilie te gaan. Kun jij inschatten hoe dat is qua trappen lopen/hoogteverschillen enz? We huren dan wel een auto.
Hey Jeske,
Gefeliciteerd met je zwangerschap! Ik was er toen ik pas 15 weekjes zwanger, dus dat is een heel verschil met 28.
Er zijn wel een aantal plekken die wat meer conditie vereisen, maar je moet gewoon rustig aandoen!
Bijvoorbeeld wanneer je Cava Grande wilt ‘hiken’ dan is dit best een flinke klim. Ik weet niet hoe ‘groot’ je buik is, maar anders zou ik Cava Grande even overslaan.
In Cefalu kun je La Rocca beklimmen, en dit is ook een pittige klim. Wij deden er een uurtje over om boven te komen. Maar je hoeft La Rocca natuurlijk niet te beklimmen, Cefalu is sowieso een leuk plekje! Het strandje in Scopello zoals op de foto te zien is, bereik je binnen 20 minuutjes lopen over een vrij makkelijk pad! Loop gewoon tot daar en niet verder.
In het plekje Taormina ligt wel alles op een berg, maar als je het rustig aan doet, ook prima te doen denk ik.
Het is niet perse een kwestie van ‘hoogte’ maar eerder van conditie (bekkeninstabiliteit) en alles op jouw tempo doen. Veel plezier!
Liefs,
Evy